úvod                 nabídka                  astrologie                 tarot                  kontakt                  články                  odkazy                 self věštba


Očekává se od zimního slunovratu 21.12.2012 přelom epochy?

Přelom Věků a Regulus.

Kdysi jsem se dočetl, že jedním z ukazatelů přelomu epochy je změna polohy královské hvězdy Regula.

Když tato hvězda z pohledu Země změní znamení, tak se mění i epocha.

Pouštím tedy svou fantazii z uzdy a pro !!!„ pobavení“!!! se vydávám hledat taková data.

Astrologický program mi ukazuje, že Regulus přestoupil ze Lva do Panny již vloni koncem listopadu.

Z Raka do Lva měl vstoupit v roce 157 před naším letopočtem: V
e Lvu tedy Regulus pobýval 2168 let.

Epocha se tedy tenkrát nezměnila ze dne na den. Na narození Krista se čekalo 157 let od tehdejšího „přelomu věků“. A tak bych rovněž očekával pozvolnější přelom i nyní.

Pokud bych uvažoval o tom, že horoskop vstupu Regula do jiného znamení je horoskopem epochy a bude platný něco přes dva tisíce let, pak výmluvně vypadá pohled na horoskop vstupu Regula do Lva roku 0157 BC.

Tehdy se ve znamení Střelce nacházel Neptun – planeta víry, náboženství umění, mediality a bohužel také alkoholu, omamných prostředků, drog a jedů.

To, že se Neptun nacházel ve znamení Střelce by se dalo interpretovat jako intenzivní rozvoj a rozpínavost těchto věcí.

Neptun pomáhá jak utíkat od reality, tak v jiném případě dává vedení, ohromnou sílu v podobě euforie, jindy oslabuje apatií.

Euforie a apatie je tu jako rub a líc téže mince, kterou znázorňuje Neptun.

Neptun v horoskopu znázorňuje i energie a vibrace, které někdy pojmenováváme jako bůh nebo anděl, při disharmonii jde spíš o peklo.

Pokud není na tak značný časový rozdíl odchylka počítačového programu velká, pak se Neptun při vstupu naházel v konfliktním aspektu s Plutem, které „ tlačí“ Neptuna do krajních poloh. Tedy během „ minulé epochy“ mělo lidstvo zažít zkušenosti s Neptunem „ až na dřeň“. A to jak po stránce víry, tak v chemii pohyb na hraně přežití a někdy i za ní.

Dále se zdá, že Planeta technického pokroku a svobody – Uran byla tenkrát v konjunkci se severním Lunárním uzlem, který poukazuje na cíl – poslání horoskopu- tedy epochy. Ano, vzlétli jsme ke hvězdám a člověk se prošel po Měsíci.Vstup Regula do Pany….2011… Bylo by pošetilé myslet si, že se nám v této době rozkóduje poslání celé epochy. Docela určitě tu schází planety které jsou již objeveny, ale ještě se pracuje výkladu jejich postavení.


Z tolerance k přesnosti vstupu, bych se opřel pouze o pár aspektů.

Harmonický aspekt Neptuna se Saturnem tady může představovat namáhavou nápravu znečištění a přísnější pravidla pro zacházení s vodou. Vůbec, co se týče vody, která je pod vládou Neptuna je třeba říct, že Neptun je v tomto horoskopu ve špatné kondici, aspekt od Saturna naznačuje ochlazování vody, což je paradox k dnešnímu globálnímu oteplování.

Nabízí se tedy úvaha, že bychom během této epochy začali s umělou tvorbou ledovců? Nebo něco jiného způsobí ochlazení? Budeme za 216 let korigovat globální ochlazování?

Dále tento aspekt v dnešní době často značí psychoanalýzu, jakousi povinnost vyznat se v sobě.

Budeme mít prášky na dlouhodobé vztahy? Virtuální partnery? Volnější společenství pomůže udržet pevnost vztahů, které nebudou lehké?

Za 288 let bych čekal matriarchát, za 432 let by to na Zemi mohlo vypadat jako ve filmu sexmise, když se tak dívám na Mars v Panně.

Disharmonie Pluta s Uranem, by mohla naznačovat náhlé změny v přístupu ke globalizaci. Stísněné, či ohrožené životní podmínky na jednu stranu přispějí k dalšímu technickému pokroku, avšak v nějakých obdobích může přijít naopak destrukce a záměrné ničení techniky ve jménu přežití.

Stejně tak technický pokrok v některých odvětvích životní podmínky ještě utáhne a sníží plodnost.

Technika i pokrok je bohužel limitována jednak mocí a jednak zachováním podmínek pro přežití.

Tak jako v „minulé epoše“ jsme měli mít krajní zkušenosti s Neptunem (*Víra, náboženství, voda, chemie atd.) v této nás zřejmě čekají krajní zkušenosti s Uranem (Technika, elektřina, nervy, vítr, led, náhlé zvraty, odlišnost, svoboda, člověk.)

Samotné Pluto v Kozorohu pociťujeme od roku 2008, které nás žene do nejúspornějších opatření, v souvislosti s epochou může naznačovat vyčerpání důlních zdrojů.

Slunce poblíž severního uzlu? Je to poslání a cíl této epochy?

Mohl bych to vyložit jako rozvoj věcí, které souvisí se srdcem, intuicí, důraz na individualitu, také kontakt se “stvořitelem“ tvůrčím, či oživujícím principem, možná návrat do „království“, daleké cesty do království nebo kontakt se „vzdáleným královstvím“. Podle vzdálenosti Slunce od Uzlu bych to odhadoval na dobu za 650-700 let. Do té doby nám skončí další Mayský kalendář.

Horoskop Slunovratu, tedy nejen tohoto, ale jakéhokoliv, je vlastně přirozený horoskop, stejně jako horoskop novoluní, slunečního návratu nebo vstupu planety do znamení.

Slunovrat má platnost půl roku, měl by poukazovat na nejdůležitější události do příštího slunovratu v létě.

Pro koho takový horoskop platí?

Platí universálně pro všechny. K okamžiku vstupu Slunce do znamení dochází v jeden moment, který je v každém časovém pásmu vyjádřen místním časem. Poloha a místní čas okamžiku vstupu Slunce do znamení Kozoroha pak dává podrobnější rozlišení pro každou oblast. Porovnání s horoskopem narození každého jedince či sestrojení „ kompozitního horoskopu“ pak může poukazovat na individuelní zkušenosti během půl roku.


 

 

Horoskop zimního Slunovratu 21.12.2012

Pro zajímavost porovnávám horoskopy zimních Slunovratů minulého a příštího, na první pohled se mi zdají ten minulý i příští o něco ostřejší než tento.


V každém z těchto Slunovratů doprovází Jupitera Černá luna, což je v horoskopu taková černá kočka nebo kocour.

Jupiter je ve zkratce planeta štěstí, rozvoje a rozpínavosti. Často zobrazuje cizince, učitele, sportovce a taky hodného strýčka. Tato dvojka pohromadě může naznačovat, že se štěstí v těchto letech má příchuť pepře, rozvíjíme se a rozpínáme na úkor něčeho, na dluh, který budeme muset zaplatit a nebo také: naše námaha a úspěchy jsou fajn, ale současně k nim dostáváme účtenku za to, co jme si už vzali v minulosti. Nebo se nám vyloženě nedaří, přitom možnosti máme na dosah, ale museli bychom za to dělat věci, které nechceme. Zkrátka, náš „ strýček“ má poněkud silnější vztah k černému humoru a pokud pro nás něco udělá, bude za to chtít časem protislužbu, je to ten strýček, kterého známe z filmu „Brutální Nikita“.

V horoskopu slunovratu je od ostatních planet mírně odsazený retrográdní Jupiter na 8. stupni Blíženců, který je navíc na vrcholu sdruženého aspektu „Yod“.* (aktivace aspektu viz tabulka na konci článku)

Ten svírá spolu s Plutem a Saturnem. To by mělo znamenat, že máme příležitost něco dobrovolně vyřešit, udělat změnu ke které nás zatím nic z vnějšku nenutí. Avšak, pokud změnu neuděláme dobrovolně zevnitř pak se zřejmě okolnosti zvenčí seběhnou tak, že nám nic jiného nezbude než změnu provést, ale za dramatičtějších podmínek nebo za okolností, které se vymknou naší kontrole. Podobný aspekt provázel stavbu a vyplutí Titaniku.

Teď si můžeme za jednotlivé planety dosadit slova.

Začnu Jupiterem, protože je na vrcholu aspektu. Jupiter v Blížencích, to je taková návštěva, která se nám doma poněkud roztahuje. Nejspíš proto, že jsme sami na návštěvě jinde, nebo jsme ji pozvali nebo je to oplátka za návštěvu naší.

Asi bych to mohl přirovnat ke stavu, kdy ve škole čekáme na učitele, který místo toho, aby byl za katedrou je u nás doma.

Co tam dělá? ……Má sebou toulavou černou kočku, která mu vnukne dvě možnosti. Buď propadne schyzofenii, trochu mu hrábne a sní nám všechny zásoby a pak rozhází po bytě odpadky.

Nebo,……..

nám přestaví nábytek tak aby naší přirozenou dualitu sjednotil, vzorně uklidí, že to doma ani nepoznáme, dá do pořádku naší poštu a převychová nám děti.

Jde samozřejmě o příměr - princip, který se může zhmotnit v různých variantách a rozsahu.

K dokreslení polohy Jupitera přidávám symboliku stupně na kterém stojí.

Jupiter ( 8 BL 52)
Sabiánské:
Toulec plný šípů.
Duševní činnost, která zkoumá vnitřní problémy a ničí vnější překážky, které se proti ní staví. Vůle dobývat.

Hinduistické:
Žena držící kouli a žezlo.

V tarotových kartách Jupitera představuje Kolo štěstí a Černou lunu Velekněžka.

Pak máme ve sdruženém aspektu Pluto - Pluto je planetou zásadní změny, ale symbolizuje také odpad, stoky, kanály, infrastrukturu, podsvětí, moc a posedlost, krajní meze a jadernou energii.

symbolika stupně:
Pluto ( 8 KO 56)
Sabiánské:
Anděl hraje na harfu.
Bytí v harmonii s rytmy vesmíru a zasvěcení se životu ve službě Bohu.
V tarotových kartách Pluta zobrazuje karta Soud.

A Saturn?, to je námaha, chlad, omezení, řád, struktura, tvrdost, kámen pořádek, morálka, hranice, vymezení, zkouška.symboliku stupně:
Saturn ( 8 ŠT 39)
Sabiánské:
Zubař při práci.
Schopnost napravovat špatné osobní návyky a skutky, které vyplývají z nepřirozenosti společenského života.
V tarotových kartách Saturna Představuje karta Universum..

Asi je třeba poznamenat, že Saturn s Plutem v aspektu bývají známkou krajností, psychického vydeptání.

Teď máme po ruce stavebnici, z které můžeme skládat věty o budoucnosti nadcházejících 6ti měsíců.

Asi se budou všechny točit kolem principu : „Ukliď si vlastní odpad dřív, než ti ho někdo nebo něco postaví do cesty“.

Nehledej štěstí daleko než si někdo z dálky vezme co si měl blízko.

Zřejmě jde o velký vyčerpávající úklid, šetření, omezení spotřeby které může spustit „ Jupiter“ což je:

člověk, který v dané oblasti není doma, kultura která není domácí, špatně pochopená nebo vyslovená rada- zákon, snaha o navázání vzdáleného kontaktu, cestování samo o sobě, špatný odhad, slabá filtrace. Lov a v neposlední řadě sama příroda.

V organizmu Jupiter představuje játra a krevní oběh, Jupiter v Blížencích je okysličování krve.

Dále je tomto horoskopu poněkud více „ recepcí „ tedy takových postavení planet, při kterém se navzájem ovlivňují, mohou si vyměnit místo, nacházejí se vzájemně na svých územích. Je to sice posilující postavení, ale stručněji bych to popsat takto: jsem na cizím území, jehož vládce je právě teď u mě doma. Nemůžu tady úplně rozvinout co je ve mně, protože jsem stavěný na jiné podmínky. To samé zažívá zdejší domorodec u mě doma, vzájemně si však můžeme pomoc.

Trochu mi to připomíná naší snahu naučit se jíst rýži hůlkami, zatím co asiat si dává v bufetu klobásu s pivem. Hledáme odbytiště na Ukrajině protože kupujeme věci „ z dovozu“ .

Jsme promíchaní jako koření v polévce, teď už stačí jen hrnečku vař..

Zřejmě bude silná výměna kultur, ale neměli bychom se nechat „ vyčerpat“ kulturou a filosofií, která není naše a taky bychom si neměli vyměňovat choroby.

Dále je v horoskopu slunovratu na vzestupu síla planety Mars

Mars ( 26 KO 25)
Sabiánské:
Poutníci namáhavě stoupají po schodech vedoucích k horskému klášteru.
Individuální úsilí potřebné k dosažení velkých výkonů náboženského života či okultních jevů.

A teď bych mel zohlednit naše časové pásmo, či přímo okamžik Slunovratu vhledem k Praze. Slunce je nepatrně vzdáleno od středu nebe, z čehož bych usoudil, že nová hlava státu nastoupí do úřadu velmi rychle, avšak přejme si, aby tam vydržela déle než čtyři měsíce.

Reformní planety jako Pluto a Uran během roku několikrát křižují „světla z horoskopu republiky 93“, proto doufejme, že se nebudeme volbou hlavy státu zabývat každou chvilku.

Je zajímavé, že ascendent ( vycházející bod nad obzorem) je v konjunkci s postavením Luny v horoskopu republiky z roku 1993. Toto postavení nahrává ženským principům.

Kompozitní horoskop Slunovratu s horoskopem republiky pokládá Lunu blízko citlivého bodu pro domov a rodinu, navíc ji příznivě ozařuje Jupiter a Pluto což jsou opět velmi příznivá postavení preferující ženský a domácí princip na našem území. Tranzitní planety pak ještě posilují tyto principy během února a od června dále.

Lunu máme i v prvním domě Slunovratu, zřejmě u nás budou mít v tomto období ženy nebo nějaká žena významnější řídící úlohu a vliv na reformy. Zesílí vliv veřejného mínění a vůle lidu.

Předpokládal bych zásadnější reformy které se dotknou potravinářského průmyslu a paliv. Může se během tohoto období otevřít otázka rajonizace území nebo úprava hranic i jednání o území za hranicemi , která jsou osídlena našimi domorodci.

.Podle Chaledejského sytému řazení planet je celý rok 2013 pod vládou Luny, slunovratový příznivý aspekt mezi Lunou a Venuší může zpříjemnit bytovou politiku a dostupnost hypoték. Je to i další aspekt, který nahrává ženám ve vládě.

Ve všech horoskopech republiky tzn. z roku 1993, 1918 i v lokalizovaném slunovratu je zvýrazněno postavení Pluta jež samo o sobě znamená reformu i návrat – znovuzrození, regeneraci. Také však dluhy, odpady, skládky a oblast jaderné energie, a ozbrojené složky.Tady se zřejmě bude uklízet a dbát na dodržování pravidel. Ekonomika i úklid bude souviset s pobytem a vlivem cizinců na naše území. Je to naděje, že bychom se dočkali nařízení, které by preferovalo domácí produkt.

Padne i dost vyhlášek, které se míjely účinkem. Vyhrotí se podmínky pro dopravu. Možná se sáhne do tajných zásob a rezerv.

Pluto je také planetou vůle, tak si přejme ať se máme co nejlépe .

 

astrologie - tarot,                        vypracování horoskopů,                 Milan Fošnár 737 278 946,                     www.astro-tarot.cz                    mail: fosnar@astro-tarot.cz,                         Praha    ©  2003